תרופת טלפסט

טלפסט (Telfast) הינה תרופת מרשם אנטי- היסטמינית, המיועדת לסובלים מתסמינים של נזלת כרונית וכאלה הנלווים לאלרגיה של העור, המכונה "ספרדת" (אורטיקריה).הסבר בגובה העיניים על תרופת הטלפסט ומספר פתרונות טבעיים לטיפול בהקלה על תופעות אלרגיה

תרופה זו, שמתחילה לפעול כשעה עד שעתיים בלבד לאחר נטילתה, פעילה למשך חצי יממה ולעיתים אף עד 24 שעות 12-24 שעות, מה שהופך אותה לכזו שניתן לקחת אותה פעם אחת במהלך היום. התרופה מגיעה בתצורת טבליות של 120 מ"ג ושל 180 מ"ג, כדי לקבלה יש צורך במרשם רופא והיא כלולה בסל הבריאות.

תרופת מרשם טלפסט לסובלים מנזלת אלרגית ומאלרגיות של העור

לאילו מצבים מסייעת תרופת טלפסט (Telfast)?

תרופת טלפסט היא תרופה אנטי היסטמינית, במרשם רופא/ה בלבד, כאשר המשמעות לכך בפועל היא שהיא מהווה פתרון לסובלים מאלרגיות שונות. היא יעילה לטיפול בנזלת אלרגית, לטיפול בקדחת השחת וגם במקרים של תגובה אלרגית בעור. בהמשך, בסוף המאמר הזה, תוכלו למצוא הפניות למוצרים טבעיים המסייעים אף הם בהקלה על תופעות אלרגיה, כגון אלרגיה לבעלי חיים, אלרגיה לאבק, אלרגיה לפריחת עצים ועשב. תרופות אלטרנטיביות שהן תחליף לאנטי-היסטמינים. קראו את המידע במאמר זה.

 

הרכב התרופה טלפסט

החומר הפעיל בתרופה נקרא פקסופנאדין הידרוכלוריד (Fexofenadine Hydrochloride ). חומר זה הינו חומר נוגד היסטמין, כלומר "אנטי היסטמין", השייך לקבוצת החומרים האנטי היסטמינים מהדור החדש. היתרון בחומר הזה שהוא איננו גורם לעייפות ולנמנום, בניגוד לחומרים פעילים אחרים, בתרופות נוגדות אלרגיה ולכן יכול לספק מענה מוצלח לרבים.

אופן נטילתה של התרופה

את התרופה יש ליטול בכל יום ובאותה השעה. החומר הפעיל שבתרופה, הפקסופנאדין הידרוכלוריד, משפיע על הגוף לאחר כשעה עד שעתיים מרגע נטילת התרופה ופעיל במשך כחצי יממה עד יממה מלאה (12-24 שעות). זו גם הסיבה מדוע נוטלים את התרופה אחת ליום ולא יותר מכך.

תופעות לוואי

תופעת לוואי אפשריות לאור נטילת התרופה יכולות להיות בחילות, כאבי ראש, תחושת נמנום קלה וסחרחורות. במקרים מסוימים ייתכנו גם נדודי שינה, דפיקות לב, עצבנות, הפרעות בלב הלב, עייפות, שלשול ופריחה בעור.

חשוב לדעת

לנוטלים תרופות העוזרות בטיפול בבעיות עיכול ובצרבת, תרופות המכילות אלומיניום או מגנזיום, כדאי לזכור שחומרים אלה מפחיתים את ספיגת החומר הפעיל שבטלפסט, מה שהופך אותה, במקרים כאלה, לפחות יעילה. ולכן, כדאי לדאוג לטווח של שעתיים בין נטילת טלפסט לתרופה השנייה.

טיפול אלטרנטיבי – אנטי היסטמין טבעי

בתי המרקחת סביבנו וגם בתי המרקחת באינטרנט, מציעים כיום לסובלים מאלרגיות אשר נוטלים תרופות מרשם, גם חלופות טבעיות לחלוטין מתחום הרפואה האלטרנטיבית, חלופות אשר מאפשרות להקל על תופעות אלרגיות ולרוב אינן כרוכות בתופעות לוואי כמו כאבי ראש, סחרחורות או בחילות. ניתן להתווכח על איכות ההשעה של תרופה אלטרנטיבית לעומת תרופת מרשם אך בהתייעצות וליווי של גורם מוסמך, ניתן למצוא פתרונות טבעיים להקלה והורדת תסמיני האלרגיה ולהפחתה במידת הנטילה של תרופות מרשם.

אתר האינטרנט iHerb מציע לרכישה פתרונות טבעיים של אנטי היסטמינים. האתר הוא בעברית ושיטת הרכישה בטוחה. המשלוח מגיע תוך מספר ימים לנקודת רכישה קרובה לביתכם ואולי גם אתם תוכלו למצוא באתר iHerb את המוצר המתאים לכם. אספנו כמה המלצות רכישה – ובל מקרה אנו ממליצים לקרוא את המפרט, את הביקורות ולהתייעץ עם גורמים מתאימים פה בארץ:

  • אריזונה נטורל – טבליות טבעיות לאלרגיה, מועשרות בויטמין סי, ללא אספירין, ללא פרצטמול, ללא אנטיהיסטמינים וולא פסאודואפדרין. ללא תופעת לוואי של עייפות או עצבנות ומתאים לתופעות של אלרגיה. 60 כמוסות באריזה. לרכישה ישירה מאתר iherb בעברית הקליקו כאן >>
  • נורדיק נטורלס – אומגה יומית לילדים, בטעם פירות טבעי, 30 כמוסות רכות ללעיסה. תוסף תזונה כולל את כל חומצות האומגה 3 הנחוצות לילדים בגילאי 3 ומעלה לתפקוד תקין של המוח ומערכת הראייה. לרכישה ישירה מאתר iherb בעברית הקליקו כאן >>
  • אלרג'י ריליף – להקלה על אלרגיות כגון אלרגיות לאבק, אלרגיה לעובש, אלרגיה לבעלי חיים ועוד, 40 טבליות לנטילה מתחת ללשון עד שמתמוסס (ללא צורך בבליעה). הקלה על תסמיני אלרגיה רבים כגון התעטשות, עיניים יבשות ומגרדות, עיניים דומעות, נזלת וגודש באף, לא גורם לעייפות. לרכישה ישירה מאתר iherb בעברית הקליקו כאן >>
תרופת מרשם טלפסט לסובלים מנזלת אלרגית ומאלרגיות של העור
אתר המרכז לאלרגיות הוקם במטרה להעניק לגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לאלרגיות- מידע על אבחון, טיפול והתמודדות עם כל סוגי האלרגיות.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן