אלרגיה ורפלקסולוגיה

אלרגיה ורפלקסולוגיהכאשר אתה חושב על האביב, מה עולה על דעתך? רוחות רכות נושקות לאור השמש, פריחת פרחים, וטיולים על החוף הים, נכון? יחד עם זאת, ככל שמזג האוויר משתנה, כך גם אבקת הפרחים באוויר. עבור אנשים רבים, קדחת השחת ואסתמה מהווים השפעות בלי רצויות של תופעות אבקת עץ, אבקת דשא ועובש באוויר.

טיפול בתסמינים הנקודתיים של האלרגיה, עשוי לסייע, כמובן, אך עדיף להגיע לשורש הבעיה. אם הגוף מבקש תשובות נחרצות, הגיע הזמן לנסות את ההשפעה החיובית של רפלקסולוגיה, ולהתוודע ליתרונות של איזון מערכות ספציפיות של הגוף ביחס לאלרגיות.

כיצד מסייעת רפלקסולוגיה לאלרגיה?

רפלקסולוגיה היא מדע העוסק בעיקרון לפיו קיימים רפלקסים בידיים וברגליים אשר מתאימים לכל הבלוטות, האיברים וחלקי הגוף. הקשר בין הרגליים לבין כאבי הראש ורגישות הסינוסים כתוצאה מהאלרגיה, אינו ברור בהתחלה, אך הקשר קיים והוא ברור.

הרגליים מכילות ריכוז גבוה מאוד של קצוות עצבים, אשר מסודרים במפה מיניאטורית מושלמת של הגוף. כך, למשל, הבהונות מכילות את הרפלקסים הישירים המחוברים לסינוסים. כאשר רפלקסולוג משתמש באגודל ובאצבעות על מנת לעבוד על "רפלקסים ישירים", הוא מסייע לביטול החסימה של דחפים עצביים ומסייע ליצירת איזון בגוף. הבלוטות והאיברים אשר בעבר היו פעילים יתר על המידה בשל האלרגיה, ישובו לרמת התפקוד הנורמלית שלהם.

באלו מצבי אלרגיה מתבטאת יעילות הרפלקסולוגיה?

רפלקסולוגיה משפיעה באופן חיובי על מקרים של אסתמה וקדחת השחת, כמו גם לסוגים שונים של אלרגיות לסוגי בד שונים, מאכלים או פרוות בעלי חיים. חולים החווים תעוקת חזה או ריאות, יקבלו טיפול רפלקסולוגי ישיר וממוקד. יחד עם זאת, מומלץ להעניק טיפול שווה לרפלקס הכליה ורפלקס הסרעפת. גירוי בלוטת יותרת הכליה חשוב להפרשה יעילה של אדרנלין. פריצות דרך מדהימות מתרחשות כאשר כל המערכות בגוף פועלות בהרמוניה.

טיפול מומלץ

ראשית, המודעות. אדם הסובל מאלרגיה, מודע מאוד לתסמינים ולדרך בה האלרגיה פוגעת בפעילות ומשנה את התחושות. מודעות לאפשרויות הטיפול עשויה להעצים את ההשפעה על הבריאות באופן חיובי וחדש. טיפולים מסורתיים נפוצים כוללים שימוש בתרופות, אך אלו מגיעות עם תופעות לוואי הכוללות נמנום, גרדת, עיניים צורבות וזיהומים פטרייתיים. לכן, קיים צורך משמעותי בטיפולים אלטרנטיביים להקלה על האלרגיה.

למרות שרפלקסולוגיה לא נועדה להחליף טיפול רפואי, היא מסייעת למערכת הנשימה ותפקוד המערכת האנדוקרינית ומביאה אותן למצב בריא ומאוזן.

רפלקסולוגיה לטיפול בבעיות עור

בעיות עור דוגמת צבע עור, חיוורון או כיחלון, מרקם עור, טמפרטורת עור ולחות, ניתנים לטיפול באמצעות רפלקסולוגיה. מצבים אלו עלולים להתרחש בשל אלרגיות או חדירת חיידקים. תרגול רפלקסולוגיה מאמץ שיטות עבודה מומלצות ובטוחות.

אלרגיות בעור עשויות לנבוע כתוצאה מדלקת עור, אשר עלולה להיגרם באמצעות מספר חומרים אליהם העור רגיש. גם רגליים מיוזעות עלולות לשחרר כימיקלים. בנוסף, אבקות כביסה, פרוות בעלי חיים וחומרי בד מסוימים גורמים גם הם לאלרגיה. לכל אלו מומלץ למטופל לנסות תחילה רפלקסולוגיה, לפני קבלת כל טיפול רפואי אחר. הרפלקסולוגיה משפרת את אלסטיות העור, מגרה את מערכת כלי הדם, החמצן, העיכול, חומרים כימיים בגוף כגון הורמונים, ושיפור זרימה כוללת אשר משפרת את המצב הכללי של הגוף ואיכות העור.

מנקודת מבט הוליסטית, אלרגיות הן תוצאה של המערכת החיסונית של הגוף אשר נכנסת להילוך גבוה. העומסים על המערכת החיסונית כוללים מתח ורעלים. לכן, כאשר האלרגיות העונתיות והאלרגיות האחרות מופיעות שוב ושוב, מומלץ לטפל בבעיה מהשורש, ולפנות שעה בלוח הזמנים לשם מנוחה, הירגעות וקבלת טיפול רפלקסולוגי המחדש את כל הגוף. בין אם משתמשים ברפלקסולוגיה בעיצומה של האלרגיה, או בין אם משתמשים בה כדרך של תחזוקה מונעת, התוצאות תמיד מרגיעות ומביאות לאיזון.

אלרגיה ורפלקסולוגיה
אתר המרכז לאלרגיות הוקם במטרה להעניק לגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לאלרגיות- מידע על אבחון, טיפול והתמודדות עם כל סוגי האלרגיות.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן