תרופת זילרג'י

תרופת זילרג'יזילרג'י (Zyllergy) היא תרופה אנטי היסטמינית, הנמצאת כיום בסל התרופות. אין צורך במרשם רופא כדי לרכוש אותה והיא עוזרת לטפל במקרים שונים של אלרגיה, בין אם זו עונתית או רב שנתית. התרופה מגיעה בתצורת טבליות, שיש לנטול אחת ליום.

לאילו מצבים מסייעת

זילרג'י עוזרת, כאמור, לטפל בתופעות האלרגיה השונות. היא מתאימה במקרים של גירוד, פריחה עורית, נזלת טורדנית ועוד. היא יכולה לעזור בסימפטומים האופייניים לדלקת אף אלרגית המופיעה לאורך כל השנה (רב שנתית) או כזו המופיעה בעונה מסוימת (אלרגיה עונתית). התרופה עוזרת גם במקרים של סרפדת כרונית, הבאה לידי ביטוי בגרד בעור.

הרכב התרופה

החומר הפעיל בתרופה נקרא Cetirizine Dihydrochloride.

אופן נטילתה

את התרופה, המגיעה כאמור בתצורת טבליות, יש ליטול אחת ליום באופן קבוע, כשעה לפני האוכל, עד להעלמת תסמיני האלרגיה ובהתאם להוראות הרופא המטפל.

תופעות לוואי

תופעות לוואי אפשרויות בעת השימוש התרופה יכולות להיות טשטוש ראיה, יובש בפה, כאב ראש, בחילה, נמנום ועייפות. במקרים קיצוניים יכולות להופיע תופעות נוספות, כמו דיכאון, בלבול, דימום, דופק לב מואץ, נדודי שינה, טעם רע בפה, עליה במשקל, הרטבת לילה ועוד. יש לציין כי תופעות הלוואי האלו נדירות מאד והסיכוי להופעתן קלוש במיוחד.

חשוב לדעת

יש להפסיק את נטילת התרופה במקרים בהם מופיעות תופעות לוואי קשות ולפנות ישירות אל הרופא המטפל. במקרים של נשים בהיריון, נשים מניקות או מבוגרים, כדאי מאד להיוועץ עם הרופא המטפל לפני נטילת התרופה ולבחון יחד איתו את האפשרויות השונות.

אולי יעניין אותך גם:

איזה מנגנון בגוף האנושי אמון על האלרגיה?

תרופת זילרג'י
אתר המרכז לאלרגיות הוקם במטרה להעניק לגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לאלרגיות- מידע על אבחון, טיפול והתמודדות עם כל סוגי האלרגיות.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן