טיפול באלרגיה באמצעות דיקור סיני

טיפול באלרגיה בעזרת דיקור סיניבשנים האחרונות, אנשים רבים הסובלים מאלרגיה פונים לדיקור סיני ולסוגים נוספים של רפואה משלימה על מנת להקל על תסמיני האלרגיה.

בדרך כלל, אלרגיה מטופלת בצורה יעילה על ידי תרופות ותכשירים שונים המכילים מרכיבים אנטי אלרגנים. למרות שהטיפול הרפואי נחשב ליעיל יחסית, אנשים רבים הסובלים מאלרגיה לא מצליחים להשתלט על התסמינים, או סובלים מתופעות לוואי קשות של הטיפול התרופתי ועל כן פונים לרפואה המשלימה ולדיקור הסיני.

דיקור סיני הוא פעולה המתבצעת בקליניקה לרפואה משלימה, במהלכה מוחדרות מחטים למקומות שונים בגוף. בדרך כלל, השפעת הדיקור הסיני אינה מיידית, אלא ההקלה על התסמינים מופיעה תוך מספר ימים או שבועות.

מלבד השפעת הדיקור הסיני על איזון מערכת החיסון, הדיקור גורם בדרך כלל גם להפחתת הסטרס והלחץ הנפשי, אשר ידועים כתורמים להחמרת האלרגיה. יש לציין שהדיקור הסיני אינו אמור להחליף את הרפואה הקונבנציונלית, אלא שילוב בין שני העולמות יכול להביא לתוצאות המיטביות.

מטרת הדיקור הסיני לאזן את פעילות מערכת החיסון

דיקור סיני מתבצע על ידי החדרת מחטים לאזורים ייעודיים בעור, אשר על פי הרפואה הסינית שולטים על מרכזי אנרגיה שונים. דיקור של אזורים ספציפיים, הידועים גם בשם מרידיאנים, יכול להשיג שיפור והקלה בתסמינים של מחלות שונות, ובין היתר לסייע לטיפול באלרגיה.

על פי הרפואה הסינית, דיקור סיני יכול לאזן את פעילות מערכת החיסון, למנוע את הפעלת היתר שלה בחשיפה לאלרגנים ובדרך זו להפחית את התגובה האלרגית לחשיפה לאלרגנים שונים.

יעילות הטיפול בדיקור סיני

מחקרים שונים הראו שיעילות הטיפול בדיקור הסיני באלרגיה אינה ברורה ולא חד משמעית. מצד אחד, קיימים מחקרים אשר מראים שיפור במצב לאחר טיפולי דיקור סיני, ומצד שני קיימים מחקרים אחרים אשר דווקא מראים שלדיקור הסיני אין השפעה משמעותית על מצב האלרגיה.

ברוב המקרים, קיימים גורמים רבים אשר משפיעים על השפעת הטיפול, כמו היחסים בין המטפל והמטופל, גישת המטופל לדיקור הסיני, דרגת חומרת האלרגיה וגורמים נוספים, ולכן השפעת הדיקור הסיני היא אינדיווידואלית ולא תמיד מושגת.

בעוד קיימים מטופלים אשר משיגים שיפור משמעותי במצבם לאחר טיפול בדיקור סיני, קיימים מטופלים אחרים אשר כלל לא מושפעים ממנו ויוצאים מסדרת הטיפולים מאוכזבים. ועל כן, במידה ותוך מספר טיפולים מצב האלרגיה לא משתפר ניתן להבין שהדיקור הסיני אינו יעיל במקרה זה, וניתן לפנות לדרכי טיפול אחרות.

שילוב של דיקור סיני עם רפואה מערבית משיג תוצאות טובות

על מנת להשיג תוצאות מיטביות מהדיקור הסיני, מומלץ מאוד לשלבו עם דרכי טיפול קונבנציונליות אחרות. בדרך זו, נקבל שילוב של מספר מנגנוני טיפול אשר יכולים להקל על האלרגיה: הרפואה הקונבנציונלית אשר מטפלת בתסמיני האלרגיה באמצעות תרופות והרפואה המשלימה אשר מטפלת בתסמינים הללו באמצעות דרכים אחרות. בדרך זו, ניתן יהיה להשיג תוצאות מירביות מהטיפול, וליהנות מהקלה משמעותית יותר בתסמיני האלרגיה.

דיקור סיני אינו טיפול למצבים קשים

יש לציין שדיקור סיני אמנם יכול לסייע להקלה סימפטומטית בטווח הארוך, אך אינו מתאים למקרים בהם נדרשת התערבות רפואית. מקרים כמו הופעת פריחה, נזלת קשה, קשיי נשימה ומצבים נוספים אשר מאפיינים אלרגיה דורשים טיפול רפואי באמצעות תרופות ותכשירים אנטי אלרגניים. במקרה זה, נדרש טיפול מיידי במצב ואין זמן להמתין להשפעת הדיקור הסיני, אשר יכול לקחת אפילו מספר שבועות.

חשוב לזכור שדיקור סיני מתאים לרוב למצבים קלים יותר, אשר אינם מסכנים מבחינה בריאותית. ולכן, בכל רגע בו מופיעה תגובה אלרגית קשה יש לפנות קודם לטיפול תרופתי ורפואי ורק לאחר מכן לדיקור הסיני.

טיפול באלרגיה בעזרת דיקור סיני
אתר המרכז לאלרגיות הוקם במטרה להעניק לגולשים אפשרות ללמוד ולמצוא תשובות לכל מה שקשור לאלרגיות- מידע על אבחון, טיפול והתמודדות עם כל סוגי האלרגיות.

תוכן עניינים

דילוג לתוכן